Güncel Bakım Masrafları

Geçtiğimiz gün yağ konusunda sizlere danışmıştım. Yağ bugün geldi karekodu okuttum şu bilgiler çıktı. Haber vereyim dedim. AYC idol adlı firmadan almıştım kuponla 1625’e geldi. Yağ geldi gelmesine de dün park halindeki aracımıza çarptılar kapı sağ teker çamurluk şu bu derken araç mahvoldu. Çarpan aracın sigorta da yokmuş. Moraller ve araba pert diyebilirim
karşı tarafın sigorta olmayınca nasıl hasar ücreti alıcaksınız

Geçtiğimiz gün yağ konusunda sizlere danışmıştım. Yağ bugün geldi karekodu okuttum şu bilgiler çıktı. Haber vereyim dedim. AYC idol adlı firmadan almıştım kuponla 1625’e geldi. Yağ geldi gelmesine de dün park halindeki aracımıza çarptılar kapı sağ teker çamurluk şu bu derken araç mahvoldu. Çarpan aracın sigorta da yokmuş. Moraller ve araba pert diyebilirim
geçmiş olsun

Teşekkür ederim hocam.

Aracımız 2007 model kaskomuz yok. Mahkeme durumuna gidilebilirmiş önerilen şu; aracımızı biz yaptıracağız sonrasında değişen boyanan parçaların masrafı, değer kaybı, hak mahrumiyeti şu bu toplanıp karşı taraftan tahsil edilmeye çalışılacakmış mahkemeyle. Mahkeme 1-1,5 yıl sürebilirmiş. Polisler bilgi vermedi sigorta ile ilgili dün, bugün öğrendik. Dün sanayiye çektik arabayı duruyor öylt

Bakım / yağ değisimi yapalı

1 ekimde tam 18 ay olacak (1 nisan 2023 de hava polen yağ filtresi , yağı değistirmistim

Bu 18 ayda 13 bin km yaptım.

tam 20 ay dolunca 1 Aralıkta gireriz pit stopa.

Mann filters
Motul engine oils

Araçla sıfır hata yola devam
2017 tdi manuel golf. Km 101 bin
Bakım uyarısı saymaya başladı benim de,
km ye baktım 1800 km kullanmışım 11 ayda.

Filtreler mann, yağ Liqui kullanmıştım.
6 ay öteleyeceğim sanırım.

Bakım uyarısı saymaya başladı benim de,
km ye baktım 1800 km kullanmışım 11 ayda.

Filtreler mann, yağ Liqui kullanmıştım.
6 ay öteleyeceğim sanırım.
11 ayda 1800 km ??

Salça / Mayonez degilki 11 ayda durdugu yerde kurtlansın koksun küflensin

12 ayda 15000 km yol yapan aracın motor yağı ?

Dakikada 1500 ila 2000 kez pistonlar arasında sıkışacak / sürtünmeye maruz kalacak / her sürüste 100 dereceye ısınıp tekrar soğuyacak tekrar ısınacak

anca 1800 km yapan Yan gelip yatan motor yağı bu işkencelere maruz kalmıyor ise +6 ay daha sürüş risk degildir salaklık değildir.

(Gecmiste At eti / esek eti / domuz eti yiyenlere gecmiş olsun)

11 ayda 1800 km ??

Salça / Mayonez degilki 11 ayda durdugu yerde kurtlansın koksun küflensin

12 ayda 15000 km yol yapan aracın motor yağı ?

Dakikada 1500 ila 2000 kez pistonlar arasında sıkışacak / sürtünmeye maruz kalacak / her sürüste 100 dereceye ısınıp tekrar soğuyacak tekrar ısınacak

anca 1800 km yapan Yan gelip yatan motor yağı bu işkencelere maruz kalmıyor ise +6 ay daha sürüş risk degildir salaklık değildir.

(Gecmiste At eti / esek eti / domuz eti yiyenlere gecmiş olsun)
Afiyetle yedik hem de 😀

İşsizlikten araba da işsiz kaldı bizde, ondan dolayı km çok az.
Yılbaşından sonra belki birşeyler netleşir diye bekliyorum bakalım.

Geçmişler olsun. Trafik sigortasız geçerek başkalarının malına zarar veriyorlar. Ağır cezası olmalı. Her ihtimale karşı polis tutanağı da tutulsaymış. Kendi aranızda da tutanak tutulduysa o da yeterli gibi de yine de uzun süreç.

Geçmişler olsun. Trafik sigortasız geçerek başkalarının malına zarar veriyorlar. Ağır cezası olmalı. Her ihtimale karşı polis tutanağı da tutulsaymış. Kendi aranızda da tutanak tutulduysa o da yeterli gibi de yine de uzun süreç.
Teşekkür ederim hocam. Bizim durum biraz karışık açıkçası. Bize çarpan araç sürücünü bıçaklamışlar o da bilinci kaybetmiş kaldırımdaki bizim arabaya vurmuş. Ambulans alıp götürmüş arkadaşı ben sonradan gördüm olayı da. Maalesef kendisi de hastanede vefat etmiş. Olay sonrası Polislere karşı tarafın poliçe numarasını sordum ısrarla raporda belli olur veremeyiz dediler. Bi ihtimal karşı tarafla görüşme olmayınca sigorta yok yazılmış olabilir diye umut ediyorum. Kusur oranları belli olmamış raporda da. Bilirkişi atanacak deniliyor olay için.

Ben kaldırım üstüne park etmiştim park yasağı var yok bilmiyorum o sokakta da. Park yasağı varsa duran arabaya çarpılma durumu kusur olarak yüzde yüz olur mu dağıtılır mı onu da bilmiyorum.

Keşke arkadaş vefat etmeseydi de bunlar bir şekilde daha rahat kafayla hallolur giderdi diyorum.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt