Güncel Bakım Masrafları

Bi ara indirim vardı 800 kusure yapıyorlardı da gene coşmuşlar sanırsam,  valla şeytan diyo ustaya götür dsg falan dinleme, 280 falan dışarda serviste 1100tl ya bu ne!

Bude benim bakım faturam. gerçi bende başka işlemler de var. 2013 tsi 1.4 50.000km

sadece bakım fiyatına 820TL demişlerdi.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fren hidroliği DOT4  Olacak 501.14 vw onaylı olacak falan ........

DOT ??? ANLAMI? enteresan!!!

IMG_20190508_195622.png

Yetkili servisten 970 TL fiyat aldım vw özel servisi ise 650 TL fiyat verdi mann ve mahle filtre ve castrol yağ ile birlikte, 320 TL yüksek bir fark ki bosc filtre kullanılsa büyük ihtimalle 550 civarında tutar.

Araç TSI ise 650 lira özel servise fazla!!

Ben yağı buradan aldım (sağlam paketleme/iyi kargo/legal ürün)

CASTROL EDGE 5W-30 LL 4 LİTRE (Ü/T:HAZİRAN.2018) 187,61 TL yerine 178,23 TL
https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w-30-ll-4-litre-uthaziran2018-P238388584

Filtreleri de buradan alacaksınız polen filtre karbonlu olandan olacak zaten öyle

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-2-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka?gclid=EAIaIQobChMIqp3buryM4gIVw513Ch21jQYtEAQYASABEgJiWPD_BwE

Buraya kAdar 356 lira

+100 lira işçilik atacaksınız

456 liraya bakım biter (Bosch filtrelerle 370 e bağlanır ama gerek yok, Bosch tan gidip ekmek kızartma makinesi alın otomotive girmeyin)

Servis 970 istemeye devam etsin (bence az bile istemiş)

@cglrglby @Savatage

@Culture33 @SerkanG

Arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz yahu, dünyanın neresine giderseniz gidin yetkili servis "her zaman pahalıdır" boşuna canınızı sıkıp dil döküyorsunuz., bunun doğuş oto veya bizim ülkemiz ile bir alakası yok.,

@Lycian Ozon bakımı dediği şey klima temizliği., siz bu işlemin yapılmasını taleb etmediyseniz paranızın iade edilmesini isteyin., ayrıca size poşet vermediklerine göre 45 kuruş olan poşet ücretini de iade alınız., Fren hidroliğinde hatalı bir durum yok., doğru hidrolik yağı kullanılmış..!!

@forzaGilles dünyanın diğer yerlerini bilemem ama garantisi dolmuş olan araçları neredeyse sanayi fiyatı+100 liraya periyodik bakıma alan çok marka var isimlerini zikretmeye gerek yok sizler biliyorsunuz.

@forzaGilles dünyanın diğer yerlerini bilemem ama garantisi dolmuş olan araçları neredeyse sanayi fiyatı+100 liraya periyodik bakıma alan çok marka var isimlerini zikretmeye gerek yok sizler biliyorsunuz.
bu konunun bizim ülkemize özel bir durum olmadığımı ifade etmeye çalıştım, konuyu başka yere çekmeye gerek yok.,

Tam 2 sene önce Euro 3,90 civarlarındayken serviste bakıma 700-750 lira ödüyorduk., şuan Euro 6,90 küsür ve 2015 model bir aracın periyodik bakımı 805 liraya denk geliyor..

@forzaGilles Bahsettiğim konu elbette bu değil, garantisi dolmuş bir aracın serviste bakıma gitmesi için servisin fiyatının piyasa fiyatlarina yakın olması gerekliliğini farkeden kimi markalar opel renault fiat ford gibi markalar nerdeyse sanayii fiyatına bakım yapıyor araçlara ll serisi castrol 4 litresi 155 lira iken lll sersi castrol sadece serviste satılıyor diye 4 litresine 390 lira almak nedir?

filtre ve yağı 80-100 liraya sanayide degistirebilirken beyin ameliyatı yapıyormuş havasinda 300 lira almak nedir?

ben bunlardan bahsediyorum sanayide 450 ye biten bakım serviste 600 olsun hepimiz bakım için servise götürelim araçları.

@cglrglby @Savatage

@Culture33 @SerkanG

Arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz yahu, dünyanın neresine giderseniz gidin yetkili servis "her zaman pahalıdır" boşuna canınızı sıkıp dil döküyorsunuz., bunun doğuş oto veya bizim ülkemiz ile bir alakası yok.,

@Lycian Ozon bakımı dediği şey klima temizliği., siz bu işlemin yapılmasını taleb etmediyseniz paranızın iade edilmesini isteyin., ayrıca size poşet vermediklerine göre 45 kuruş olan poşet ücretini de iade alınız., Fren hidroliğinde hatalı bir durum yok., doğru hidrolik yağı kullanılmış..!!
Tartışma yok, konu başlığına göre bilgi paylaşımı neyin neden olabileceği var sadece. konuyu açan kişi ve okuyanlarda bu yorumlara göre bilgi sahibi olarak bilinçlenecekler. Durum bu.

bu konunun bizim ülkemize özel bir durum olmadığımı ifade etmeye çalıştım, konuyu başka yere çekmeye gerek yok.,

Tam 2 sene önce Euro 3,90 civarlarındayken serviste bakıma 700-750 lira ödüyorduk., şuan Euro 6,90 küsür ve 2015 model bir aracın periyodik bakımı 805 liraya denk geliyor..
Sizdeki araç nedir bilemiyorum ama 2015 B8 Kasa tdi dsg Passat ilk bakımı 2016 Ağustos 530 TL haftaya 4. bakıma 48.000'de girecek indirimli fiyatı 1380 TL.

Araç TSI ise 650 lira özel servise fazla!!

Ben yağı buradan aldım (sağlam paketleme/iyi kargo/legal ürün)

CASTROL EDGE 5W-30 LL 4 LİTRE (Ü/T:HAZİRAN.2018) 187,61 TL yerine 178,23 TL
https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w-30-ll-4-litre-uthaziran2018-P238388584

Filtreleri de buradan alacaksınız polen filtre karbonlu olandan olacak zaten öyle

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-2-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka?gclid=EAIaIQobChMIqp3buryM4gIVw513Ch21jQYtEAQYASABEgJiWPD_BwE

Buraya kAdar 356 lira

+100 lira işçilik atacaksınız

456 liraya bakım biter (Bosch filtrelerle 370 e bağlanır ama gerek yok, Bosch tan gidip ekmek kızartma makinesi alın otomotive girmeyin)

Servis 970 istemeye devam etsin (bence az bile istemiş)
Yağ orijinal ve her iki firma da birbirini onaylamış, fakat filtreleri es geçmeyin filtreler de bir nevi arabanın ciğer böbrek dalak gibi koruyucu organlarıdır, yakıt durumu da cabası.

Heleki polen filtresinin işlevi sizleri bakterilerden korumasıdır. (karbonlu polen filtresi kullanın)

Geri
Üst Alt