Yoldaki araç durumu

maniax dedi:
Aramızda 3 gün var ama hâlâ üretime planlayamadılar benimkini.. Canlı destekte standart donanımınız varsa 12 haftada teslim edilir dendi. Benimki de standartların epey bi üzerinde ne yazık ki (sevinmem gereken yerde üzülüyorum)

11 Mayıs -> Üreticiye iletildi ve hâlâ üreticiye iletildi her açtığımda hadi olm bi değişmiş ol nolur diyorum ama sonuç hüsran  :'(
hocam sizi takip ediyor olucam. benimki de 8 mayıstan beri iletildi durumunda. yemin ediyorum hergün baktığımda bi heyecan doluyo, ardından hayal kırıklığı. muhtemelen bizimkiler aynı banttan çıkıp aynı taşınma sürecine girecekler.

çok pardon. üretime planlandı durumunda.
Yani ben de uled ve ergo eklettim sadece. Normal far yerine U led, normal koltuk yerine de ergo taksalar benimkinin de 12 haftada gelmesi Lazım ama  :) arkadaşım benden 3 hafta sonra 320i sport Donanım sipariş etti şimdi gümrükteymiş araç. BMW baya hızlı çalışıyo valla
Sipariş az olunca geliş süresi de azalıyor olabilir :)

Forumlardan takip ettiğim kadarıyla üretime planlanma ile üretim sürecine girme arasında ortalama 15 gün var.

Baktığımda iletildikten sonra planlama aşaması arasında 7 gün olan vardı ya o yüzden insan hayal kırıklığı yaşıyor  :- \

alper32 dedi:
Forumlardan takip ettiğim kadarıyla üretime planlanma ile üretim sürecine girme arasında ortalama 15 gün var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
eyo_men dedi:
Valla biraz öyle oldu hocam daha da iyisi sizlerin olsun :) 115bin'e yaklaştı fiyat, ST eğer siz almazsanız büyük ihtimalle ben almak zorunda kalırım bu aracı kimse o kadar para verip golf almaz falan dedi ama ciddi anlamda oturup düşününce bu kadar gırtlak dolu bir araç bu fiyata zor bulunur gibime geliyor bilmiyorum üstadlarım ne der :) @silvershadow @yusuf

İmzanızı okunurken içi gidiyor insanın. Temsilciye ne varsa koy der gibi :)
Değerli Hocam;

İmzanız sanat eseri kıvamında olmuş Eymen Hocam.

Çok çalışıldığı belli.

Sizden bir ricam olsa müsait bir zamanda teklif formunuzu paylaşır mısınız?

Acaba değişiklik var mı? diye merak ediyorum. Park assist ile ACC birlikte alınınca sürüş konfor paketi düşülüyordu

Bir satış temsilcisi öyle şey olmaz dese de ben ısrarlıyım...

Paylaşımınız bir gizemi çözecek.. @eyo_men

Değerli Hocam,

İnanç Hocam'ın arkadaşı olan Umut Bey ile hallettik seçimi sağ olsun her konuda çok yardımcı oldu, henüz teklif formu elimde yok, fakat sizinle konuştuktan sonra ben de sordum Umut Bey'e maalesef öyle bişey yok diye bir cevap verdi. Peki biz arkadaş ben Sürüş Konfor Paketi istemiyorum diyip çıkartamıyor muyuz ki acaba? Sonuçta paketin içeriği, hız sabitleyici ve ön-arka park sensörü.

silvershadow dedi:
Valla biraz öyle oldu hocam daha da iyisi sizlerin olsun :) 115bin'e yaklaştı fiyat, ST eğer siz almazsanız büyük ihtimalle ben almak zorunda kalırım bu aracı kimse o kadar para verip golf almaz falan dedi ama ciddi anlamda oturup düşününce bu kadar gırtlak dolu bir araç bu fiyata zor bulunur gibime geliyor bilmiyorum üstadlarım ne der :) @silvershadow @yusuf

İmzanızı okunurken içi gidiyor insanın. Temsilciye ne varsa koy der gibi :)
Değerli Hocam;

İmzanız sanat eseri kıvamında olmuş Eymen Hocam.

Çok çalışıldığı belli.

Sizden bir ricam olsa müsait bir zamanda teklif formunuzu paylaşır mısınız?

Acaba değişiklik var mı? diye merak ediyorum. Park assist ile ACC birlikte alınınca sürüş konfor paketi düşülüyordu

Bir satış temsilcisi öyle şey olmaz dese de ben ısrarlıyım...

Paylaşımınız bir gizemi çözecek..@eyo_men

@eyo_men

Değerli Eymen Hocam;

Benim anlamakta güçlük çektiğim daha önce park assist ile ACC  birlikte alınınca, bu iki donanımın içeriğininm aynısı olan Cruise Control ile park sensörleri toplam tutardan düşülüyordu. madem ki parasını aldılar... aracınız 12+8 sensörlü olmalıdır. :)

Ya doğuş tıpkı daha önce çeyrek depo teslim ederken şimdi Işık yanmaya yakın teslimi gibi bir kısıntıya veya politika değişikliğine gidiyor ya da yanlış anlaşma mevcut.

Son aldığım bilgiye göre teklif formunda bu fiyat düşmesi görünmeyebiliyormuş. Fatura kestikleri esnada düşülüyormuş fiyattan. Zaten size fatura kesecekleri esnada fiyat belli olacağı için sorun olmayacaktır.

Ben kendimce bir çalışma yapayım müsait bir zamanımda.

Gördüğünüz gibi yüksek oranda tutuyor yaptığımız hesaplamalar.

Fakat aklıma yatmayan tek bir şey var... neden Teklif formu veremiyor? O anlamsız ve belirsiz benim için..........

@silvershadow Değerli Hocam genel olarak Türkiye'deki çoğu firma pazarlama stratejisi adı altında akıl almaz oyunlar uyguluyor.

An itibariyle ST'me yazdığım mailin kopyası:

Size bir sorum olacaktı. Sürüş konfor paketi içeriğinde ön-arka park sensörleri ve hız sabitleyici var. Ben ayrıca Park Assist ve ACC aldığım için sürüş konfor paketinin çıkarılması gerekmiyor mu? Olmuyorsa da sipariş verilirken bu müşteri aracında sürüş konfor paketi istemiyor diyip opsiyon listesinden çıkartamıyor muyuz?
Bakalım ne cevap gelecek.

silvershadow dedi:
@eyo_men

Değerli Eymen Hocam;

Benim anlamakta güçlük çektiğim daha önce park assist ile ACC  birlikte alınınca, bu iki donanımın içeriğininm aynısı olan Cruise Control ile park sensörleri toplam tutardan düşülüyordu. madem ki parasını aldılar... aracınız 12+8 sensörlü olmalıdır. :)

Ya doğuş tıpkı daha önce çeyrek depo teslim ederken şimdi Işık yanmaya yakın teslimi gibi bir kısıntıya veya politika değişikliğine gidiyor ya da yanlış anlaşma mevcut.

Son aldığım bilgiye göre teklif formunda bu fiyat düşmesi görünmeyebiliyormuş. Fatura kestikleri esnada düşülüyormuş fiyattan. Zaten size fatura kesecekleri esnada fiyat belli olacağı için sorun olmayacaktır.

Ben kendimce bir çalışma yapayım müsait bir zamanımda.

Gördüğünüz gibi yüksek oranda tutuyor yaptığımız hesaplamalar.

Fakat aklıma yatmayan tek bir şey var... neden Teklif formu veremiyor? O anlamsız ve belirsiz benim için..........

@silvershadow hocam ST'den bana gelen maili aynen buraya koyuyorum:

Eymen Bey Merhaba,110 PS lik aracın fiyatı henüz sisteme tanımlanmamış maalesef.

Sürüş konfor paketi sistemden otomatik olarak çıkarılıyor merak etmeyin, aşağıda örnek bir konfigürasyon sunuyorum.

Saygılarımla
148_80c046f1c67a33dc937814c6b67d78c9efea78a1.png

150_4af0527056b0d4b474ff31413f25adee86ced6ac.png

Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Araçtaki Sürüş konfor paketine ACC paketi ekletmek istedim. Fiyattan düşülmez dendi. Sürüş konfordaki paketteki park sensörlerini çıkarmak istemiyorum sadece hız sabitleyiciyi ACC yapmak istiyorum dedim ama sonuç alamadım. 

Merhabalar,

15 Nisan da Satış temsilcisiyle görüşüp Golf 1.6 TDI BMT 105 PS DSG Highline + Panoramik Açılır Cam Tavan modeline kaporayı ödeyip siparişi vermiştim.  15 Nisan da ST bana %3 kampanya indirimi+%1 bayii indirimi ile 89500TL fiyat önermişti. Araba 29 05 2015 itibari ile İstanbul a gelmiş. Haziranın ilk haftasında da arabayı teslim edecekler. 15 Nisandan bu yana arabaya euro artışından dolayı zam gelmiş. Acaba kampanya indirimi ve bayii indirimi devam ediyormu? Arabaya kaç tl ödeyeceğimi gerçekten çok merak ediyorum. Gerçi hazirana pek süre de kalmadı ya.

bydoctore dedi:
Merhabalar,

15 Nisan da Satış temsilcisiyle görüşüp Golf 1.6 TDI BMT 105 PS DSG Highline + Panoramik Açılır Cam Tavan modeline kaporayı ödeyip siparişi vermiştim.  15 Nisan da ST bana %3 kampanya indirimi+%1 bayii indirimi ile 89500TL fiyat önermişti. Araba 29 05 2015 itibari ile İstanbul a gelmiş. Haziranın ilk haftasında da arabayı teslim edecekler. 15 Nisandan bu yana arabaya euro artışından dolayı zam gelmiş. Acaba kampanya indirimi ve bayii indirimi devam ediyormu? Arabaya kaç tl ödeyeceğimi gerçekten çok merak ediyorum. Gerçi hazirana pek süre de kalmadı ya.
Hocam Öncelikle hoş geldiniz.

Bildiğim kadarıyla %3 indirim bu ay bitecek. Haziranda da zam geleceği söyleniyor. Fatura kesebilirseler haziran gelmeden faturayı kestirseniz iyi olur diye düşünüyorum. St ile konuşmanızı tavsiye ederim.

yusuf dedi:
Merhabalar,

Hocam Öncelikle hoş geldiniz.

Bildiğim kadarıyla %3 indirim bu ay bitecek. Haziranda da zam geleceği söyleniyor. Fatura kesebilirseler haziran gelmeden faturayı kestirseniz iyi olur diye düşünüyorum. St ile konuşmanızı tavsiye ederim.
Dediğiniz gibi  ST ile görüşsem iyi olacak.

alper32 dedi:
Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Araçtaki Sürüş konfor paketine ACC paketi ekletmek istedim. Fiyattan düşülmez dendi. Sürüş konfordaki paketteki park sensörlerini çıkarmak istemiyorum sadece hız sabitleyiciyi ACC yapmak istiyorum dedim ama sonuç alamadım.
Sizin satış temsilciniz geliyor  aklıma...

Ne denediysek olmadı.

ikna da olmadı.

İşte size bahsettiğim kanıt buradaki sayfada teklif formundadıR. 

Aklıma sefa hocamın esprisi gelir bu gibi hallerde.

Nuh deyip Peygamber dememek  deyişine gönderme yaparak...

Nuuuuh.......

Geri
Üst Alt