Yoldaki araç durumu

frnc dedi:
Dün 1.6 tdi highline tungsten gri, geri görüş kamerası ve u-led xenon eklettim. Satıcı sunroof konusunda çok fena kanıma girdi :)

Ne diyorsunuz sunroof konusunda negatif pozitif bilgi verebilir misiniz acaba?
Sunroof keyif meselesidir. İçeriye ferahlık katacağı kesin. Sonradan eklenebilecek birşey de değil. Keşke dememek için eklenebilir. Ekonomi çok umrunuzda değil ve güç konforu bir arada istiyorsanız dizele para vermeyin derim. Özellikle de kredi varsa işin içinde. Benzinlinin sessizliği bir başka. Param olsa asla dizel almam :)

frnc dedi:
Dün 1.6 tdi highline tungsten gri, geri görüş kamerası ve u-led xenon eklettim. Satıcı sunroof konusunda çok fena kanıma girdi :)

Ne diyorsunuz sunroof konusunda negatif pozitif bilgi verebilir misiniz acaba?
Değerli Hocam,

Hayırlı olsun öncelikle.

Değerli Hocam;

Her zaman söylediğim gibi; Tungsten ise bana kalırsa Golf'e en çok yakışan renktir çünkü aracın karakteristik çizgileri, kat ve ütü izleri bu renkle dah iyi görünür.

Tunsten  kir leke ve rötuş kaldıran belli etmeyen renklerdir. ve ayrıca yazın güneş altına bırakınca  çok ısınmaz aracın içi siyah kadar.

Bana kalırsa titiz bir karakteriniz varsa cam tavandan uzak durun. Çünkü açtığınızda içeriye giren toz, dibe köşeye yapışacak illaki. Bir de şasi rijitliği denen esnemeyi arttırır. bunun sonuçları bakımından anlamı; Kasis çukur geçişlerinde aracın orasından burasından gacur gucur esneme seslerinin daha fazla olabileceğidir. Tozun nispeten az olduğu dağlık ormanlık bir yerdeyseniz, çok yağmur yağmayan, öte yandan çok da sıcak olmayan bir coğrafya için harikadır. Bir eksisi daha var iç perdesi elektrikli değil manueldir  ve ister istemez cam tavan güneşin altında sera etkisi yapar ve metal tavana göre bira daha fazla ısınır. Aracın içerisinin aydınlık ve ferah gözükmesine etkisi büyüktür. Kimi insan klostrofobisini yıldızların altında seyahat ederek ancak onun sayesinde aşabilir. Bana kalırsa olmazsa olmaz değildir ama alıp kullanan alışana göre olmazsa olmazdır. Bir artısı da tıpkı U ledli Bi-Xenon farla gibi ikinci elde aranan ve araca zenginlik kattığı için tercih edilmenizi ve hatta kendisine yapılan ekstra ödemeyi satarken geri alabileceğiniz nadide opsiyonlardan biridir.

U Led'li Bi-Xenonların farkını kullandığınız ilk günden itibaren göreceğinize ve ödediğiniz parayı hak ettiğine inancınızın pekişeceğine inacım tam..

7flog dedi:
evet arkadaslar neredeyse vazgecme asamasindayken bugun wolsvogen sitesinden arac bakdim turkiye genelinde ve 1.6tdi dsg higline camtavan u led far pasifik mavi geri gorus kamerasi carpisma onliyici olan bir arac buldum ins yarin islemlere baslayip persembe gunu elimde olucak arac liste fiyati 99.800 olan arac 94500tl zar zor cekdim fiyat nasil arkadaslar 94 000 zorlamak mantiklimi sizce yarin gidicem
evet aracimi persembe gunu teslim almak uzre yarinparayi yatiriyorum  ergo active koltukdan vazgecdim iyi mi oldu kotu mu artik bilmiyorum arac bekliyen arkadaslar umarim en kisa surede araclarina kovusurlar burdan takipdeyim herkeze kolay gelsin
HAyırlısı olsun Hocam;

Bir an önce golf'nüze binmek ve gelecek zamlarla da tadını kaçırmamak üzere feragat ettiğiniz koltuklar olsun...

Aracınız kullanışlı ve ikinci elde değer kazandıran, tercih edilmesini sağlayan donanımlara sahip. Keşke olsaydı ergo koltuklar ama kısmet diyelim...

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

@silvershadow

Teşekkür ederim hocam. U-led i sizin açıklamalarınız sayesinde eklettim :) ST'nin de dediği satarken ekletmediğiniz için aklınıza söylediklerim gelir gibi bir cümle kurdu.. Yani satarken ki katabileceği değeri düşünüyorum bir yandan. Bir yandan Ankara'dayım ne kadar efektif kullanabileceğimi düşünüyorum. Bir yandanda estetik olarak açılmış hali çok hoşuma gidiyor. Çok kararsızım açıkcası :)

Yusuf Hocam,

Bana en uygun seçenek dizeldi onun için ondan vazgeçemeyeceğim :) ama tdi motorun diğer dizellerden daha az ses çıkardığı bir gerçek. Fakat yüksek hızlarda nedir performası çok net bir bilgim yok

silvershadow dedi:
evet arkadaslar neredeyse vazgecme asamasindayken bugun wolsvogen sitesinden arac bakdim turkiye genelinde ve 1.6tdi dsg higline camtavan u led far pasifik mavi geri gorus kamerasi carpisma onliyici olan bir arac buldum ins yarin islemlere baslayip persembe gunu elimde olucak arac liste fiyati 99.800 olan arac 94500tl zar zor cekdim fiyat nasil arkadaslar 94 000 zorlamak mantiklimi sizce yarin gidicem
evet aracimi persembe gunu teslim almak uzre yarinparayi yatiriyorum  ergo active koltukdan vazgecdim iyi mi oldu kotu mu artik bilmiyorum arac bekliyen arkadaslar umarim en kisa surede araclarina kovusurlar burdan takipdeyim herkeze kolay gelsin
HAyırlısı olsun Hocam;

Bir an önce golf'nüze binmek ve gelecek zamlarla da tadını kaçırmamak üzere feragat ettiğiniz koltuklar olsun...

Aracınız kullanışlı ve ikinci elde değer kazandıran, tercih edilmesini sağlayan donanımlara sahip. Keşke olsaydı ergo koltuklar ama kısmet diyelim...

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
cok tessekkurler darisi bekliyenlerin basina bir gelisme daha oldu 94500tl anlastik 2 tane bardak termos kavuccuk paspasda aldim yalvar yakar herkeze iyi forumlar..

arkadaşlar günaydın hepinize. az önce satış temsilcimle görüştüm. aracın gelişi temmuz başında daha muhtemel dedi. haziranın 20'si gibi %0,8 zam bekleniyor. yeni motorlarla beraber de aynı oranda bir zam daha bekliyoruz dedi. güncel motorlarla beraber composition media 6,5' gelecek highline'larda bu kesinleşmiş oldu çünkü benim sipariş ekranında bu şekilde görünüyormuş. %3'lük kampanya haziran'da da devam edecek bir değişiklik olmazsa dedi.

SATURNUS2015 dedi:
arkadaşlar günaydın hepinize. az önce satış temsilcimle görüştüm. aracın gelişi temmuz başında daha muhtemel dedi. haziranın 20'si gibi %0,8 zam bekleniyor. yeni motorlarla beraber de aynı oranda bir zam daha bekliyoruz dedi. güncel motorlarla beraber composition media 6,5' gelecek highline'larda bu kesinleşmiş oldu çünkü benim sipariş ekranında bu şekilde görünüyormuş. %3'lük kampanya haziran'da da devam edecek bir değişiklik olmazsa dedi.
6.5 ekran görseli var mı?
Hocam bu da biraz kapalı kutu gibi geldi bana. Bunun canlı örnegini su an Polo lounge donanımda görüyoruz sanırım ama ben nette çok somut bir örnegini göremedim. Satış temsilcisine sorduğum soru, composition media 6.5' olarak mi geliyor teyid edebilir miyiz şeklindeydi. Aldığım cevap da, evet Murat bey siparişinizde composition media olarak görünüyor şeklindeydi. St nin ağzından 6.5' çıkmadı ama sorduğum soruyu onayladı. Ufak bir anlasmazlik oldu mu bu diyalogta su an şüpheye düştüm.

yusuf dedi:
@maniax Gözünüz aydın hocam. 6.5' ekran iyi olacaktır ;)
Hala tam emin degilim ben bu işten ama. Yurt disi forumlarda 6.5' için mirrorlink, opsiyonel wi-fi, yuksek Çözünürlük falan diyo. Böyle bir 5.8' in yerini alma durumu var mi gerçekten o konuda emin degilim iste. Golf 6si olan arkadasimin donanımı fun edition mu ne mesela ondaki ekran bariz 5,8 den büyük ama kapasitif ekranı yok, sd girişi ortada. Bi Çorba olma durumu var ama :)

Düzeltme: hatta şimdi maile baktım da St, evet teyid ettim composition media radio olarak görünüyo demis. Radio nedir ya, Yanlışlıkla 5' mi koydular? :)

Özür: şimdi iyice inceledim ki hem 5,8 hem de 6,5'in adı composition media radio mp3 çalar olarak geçiyor. next gen ya da mib-2 diye de söyleniyor dış kaynaklarda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim cici oyuncağım da geldi arkadaşlar. Golf 1.6 TDI BMT 105 PS DSG Highline+cam tavan beyaz renk.

Kasgo ve Trafik poliçesi hariç 91000TL'ye maloldu. Yaklaşık %3+1,5 indirim yaptılar.

Aracın içi akşam karanlığında çok hoş görünüyor.

ST Haziran ayında yeniden zam geleceğini söylüyor.

Bu arada halı paspasların temizliği zor oluyormuş. Temizliği kolayca yapılabilen önereceğiniz paspaslar varmı?

bydoctore dedi:
Benim cici oyuncağım da geldi arkadaşlar. Golf 1.6 TDI BMT 105 PS DSG Highline+cam tavan beyaz renk.

Kasgo ve Trafik poliçesi hariç 91000TL'ye maloldu. Yaklaşık %3+1,5 indirim yaptılar.

Bu arada halı paspasların temizliği zor oluyormuş. Temizliği kolayca yapılabilen önereceğiniz paspaslar varmı?
hayırlı olsun banada lazım paspas öneri beklıyoruz murat hocadan @silvershadow

arkadaşlar selamlar forum hayırlı olsun öncelikle.

eğer fırsatım olursa haziran ayı içerisinde aşağıdaki aracı sipariş etmeyi düşünüyorum.

-1.2 comfort manuel

-sunroof

-durban ve spor yay

-bixenon uled far

-sürüş konfor

-5,8" medya

merak ettiğim nokta bu ay sipariş verirsem hala geçerli olan indirimi araç geldiğinde de alabilir miyim?  zam mutlaka gelecektir fakat %3 indirim sözünü almak biraz tolare edecektir bu zammı.

ek olarak şu saatten sonra 6,5 medya ve 110ps kesinleşti diye biliyorum, doğru mudur?

son olarak şu an için altımda aracım var, sizce doğru bir zaman mı sipariş vermek için yoksa fiyatların ve indirimlerin oturmasını beklememi tavsiye eder misiniz?

bydoctore dedi:

Değerli Hocam;

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.

İyi günlerde sevdiklerinizle kulanmak nasip olmasını dilerim

yanıtım elbette kauçuk paspas.

Ben aracımı teslim aldığımda 165 TL,

bir kaç ay sonra hayatta o parayı vermem sözümün haksızlığını anlayıp satın aldığımda 162 TL,

şimdi ise 145 TL

Önlerde çıt çıtla zemine sabitleniyor.

Kokusuz olması, rengi ve görünüşü şıklık katıyor iç mekana.

Bence maceraya gerek yok servisinizde alın derim.

@reko

Geri
Üst Alt