Yoldaki araç durumu

bydoctore dedi:
Benim cici oyuncağım da geldi arkadaşlar. Golf 1.6 TDI BMT 105 PS DSG Highline+cam tavan beyaz renk.

Kasgo ve Trafik poliçesi hariç 91000TL'ye maloldu. Yaklaşık %3+1,5 indirim yaptılar.

Aracın içi akşam karanlığında çok hoş görünüyor.

ST Haziran ayında yeniden zam geleceğini söylüyor.

Bu arada halı paspasların temizliği zor oluyormuş. Temizliği kolayca yapılabilen önereceğiniz paspaslar varmı?
Servisteki orjinal paspasları öneririm. Ben onları aldım.

losthell dedi:
arkadaşlar selamlar forum hayırlı olsun öncelikle.

eğer fırsatım olursa haziran ayı içerisinde aşağıdaki aracı sipariş etmeyi düşünüyorum.

-1.2 comfort manuel

-sunroof

-durban ve spor yay

-bixenon uled far

-sürüş konfor

-5,8" medya

merak ettiğim nokta bu ay sipariş verirsem hala geçerli olan indirimi araç geldiğinde de alabilir miyim?  zam mutlaka gelecektir fakat %3 indirim sözünü almak biraz tolare edecektir bu zammı.

ek olarak şu saatten sonra 6,5 medya ve 110ps kesinleşti diye biliyorum, doğru mudur?

son olarak şu an için altımda aracım var, sizce doğru bir zaman mı sipariş vermek için yoksa fiyatların ve indirimlerin oturmasını beklememi tavsiye eder misiniz?
Öncelikle hoş geldiniz. Opsiyonlarda biraz performans beklentiniz olduğunu görüyorum. Ve eklediğiniz opsiyonlar highline'a dönüştürüyor aracı. Spor kullanım için daha uygun olacak 1.4 highline araç öneririm ben size. Aradaki fark düşük olacaktır.

-sunroof

-durban ve spor yay

bu 2 opsiyonu olan hazır araç bakmanızı öneririm var mı diye. Yoksa sipariş verirsiniz ;) Bu dönem araç satmak için güzel bir dönem bence.

losthell dedi:
arkadaşlar selamlar forum hayırlı olsun öncelikle.

eğer fırsatım olursa haziran ayı içerisinde aşağıdaki aracı sipariş etmeyi düşünüyorum.

-1.2 comfort manuel

-sunroof

-durban ve spor yay

-bixenon uled far

-sürüş konfor

-5,8" medya

merak ettiğim nokta bu ay sipariş verirsem hala geçerli olan indirimi araç geldiğinde de alabilir miyim?  zam mutlaka gelecektir fakat %3 indirim sözünü almak biraz tolare edecektir bu zammı.

ek olarak şu saatten sonra 6,5 medya ve 110ps kesinleşti diye biliyorum, doğru mudur?

son olarak şu an için altımda aracım var, sizce doğru bir zaman mı sipariş vermek için yoksa fiyatların ve indirimlerin oturmasını beklememi tavsiye eder misiniz?
Değerli Hocam;

Kararınız hayırlı olsun.

Kampanya indirimleri bayilerden bağımsız ithalatçı distribütör firma olan Doğuş'un kontrolündedir.

Eer teslim alacağınız dönemde bir indirim olursa faydalanabilirsiniz. Ancak çok da iyimser değilim bundan sonraki dönemde. Çünkü yeni versiyon motorları piyasaya sürme arifesinde bayilerin ellerindeki olası stokları eritmek için atılmış taktiksel bir adımdı. Şimdi ise önce motor zammını yapacak sonra indirimi kaldırarak ikinci bir zam fiilen yapılmış olacağını tahmin ediyorum.

Yıl sonunda bu tip kampanyalar olur veya bayiler kota tutturma telaşına kapılarak %2 den fazla indirimler yapabilirler. Bana kalırsa olsa olsa yıl sonuna doğru bir kampanya olacaktır.

Bayi indirimi konusunda elbette genelde verilen sözler tutulur. fakat sipariş araçlara %1 belki, %1.5 veya 2 oldukça zor  denebilir. Alabilirseniz ne âlâ.

Ancak, söz almanız dahi zaman zaman işe yarayamayabiliyor. Şöyle ki bir sabah mail olarak size bir indirim sözü vermiştik ama değişen koşullar nedeniyle artık mümkün değildir diye bir mesaj gelebilir.

Sanırım en etkili taktik hazır olan bir aracı satın almak. Stoklarını işgal eden ve parası bayi tarafından günler, haftalar önce ödenmiş bu yatırımı hemen kâra dönüştürmek isteyeceklerinden indirime daha meyillidirler. Böyle dolu bir araçta %1 veya 2 değil de %3 veya 4 lerden bahsedilebilir.

Sağolsun, @Ahmet Hocamın paylaştığı bilgiye göre evet 6.5 ekranlı medya cihazı Highline'larda standart. Comfortline'larda ise halen 5" Composition medya olacak. 5.8" ekranlı Composition color opsiyonel olarak alınabilmeye devam edecek.

Fakat bana kalırsa motor versiyon farkı için olduğu gibi bu medya cihazı için de fark toplam fiyata yansıtılacaktır. Ben toplamda 2500 lira civarında bir zam olur diye tahmin ediyorum.

silvershadow ve yusuf arkadaşların tavsiyesine uyup servisteki orjinal kauçuk paspasları almak doğrusu olacak.

SATURNUS2015 dedi:
6.5 ekran görseli var mı?
Ben Passat'ı incelerken karşıma çıkmıştı o güzellik

bu arada reklam gibi olmasın ama ilk iki poz samsung s3 sonraki ikisi note

Aralarında müthiş fark var

12Vrm5.jpg

vQXRdr.jpg

n7QBAg.jpg

XvM5yo.jpg

silvershadow dedi:
:) sitede tescil resmi bedeli 234TL, tescil hizmet bedeli 275TL. bunun dışında notere 90TL. bu kısımda başka verdiğimiz bir meblağ kalmıyor sanırım?
Doğrudur hocam...

Ayrıca Aracın ilk MTV taksidi de araç anahtar teslim fiyatına dahildir.
hocam şu eski mesaja binaen aklıma bişey takıldı şimdi. mesela 1.4 manuel highline için 71100 yazmış ya, onun ayrıntılarına baktığımızda trafik tescil resmi ve hizmet bedelleriyle 1 adet mtv var. biz bu tescil ve hizmet bedellerini ayrıca vermiyoruz değil mi? anahtar teslim fiyata dahil?

@maniax

Değerli Hocam,

Aslında 234 TL'lik kısmı yasal işlem ücreti ama geri kalan 275 TL'lik kısmı tamamen Bayinin cebine kalacak kısmıdır.  Ödemeye itiraz edenlere bildiğim kadarıyla bir evrak imzalatılıp iade ediliyordu Hatta.

Sorununun yanıtı  da ayrıca veriyoruz ama anahtar teslim bedeli dahilinde verdiğimiz için fark etmiyoruz Hocam.

silvershadow dedi:
@maniax

Değerli Hocam,

Aslında 234 TL'lik kısmı yasal işlem ücreti ama geri kalan 275 TL'lik kısmı tamamen Bayinin cebine kalacak kısmıdır.  Ödemeye itiraz edenlere bildiğim kadarıyla bir evrak imzalatılıp iade ediliyordu Hatta.

Sorununun yanıtı  da ayrıca veriyoruz ama anahtar teslim bedeli dahilinde verdiğimiz için fark etmiyoruz Hocam.
Şimdi anladım. Bu aralar sürekli hesap yapıyorum da vereceğim fiyata bu iki bedeli ayrıca ekliyordum hep, içime su serpildi :)

@yusuf @silvershadow

çok kararsızım aslında 1.4 high alma konusunda, ufak bir hesap yaptım.

1.2 comfort 59700                                  1.4 highline 71100

cam tavan 3100                                        cam tavan 3100

u led 3315                                                u led 1700

sürüş 1520                                                durban+yay 1000tl

durban 1900                                            (high jant ve stepne farkları düşünce yanılıyor olabilirim)

yay 760

5,8 medya 1000                                       

71.295tl indirimsiz fiyat.                          76.950tl indirimsiz fiyat

Tekrar zam gelecek ve 1.4 highline'a zam oranı biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum malum 6,5 medya standart olacak.

totalde 6000tl gibi bir fark olacak. tabi buna en başta bağımsız süspansiyon olmak üzere, tüm opsionları açık araç alacağım. değer mi aslında değer diye düşünüyorum.

2.el konusuna gelirsek 1.4 highline ekstra uled ve sunroof'lu makineler var sadece durban eksik onu da sineye çekeriz artık fakat uçuk rakamlar istiyorlar malım değerli modunda hepsi arkadaşların  :)

losthell dedi:
@yusuf @silvershadow

durban 1900                                            (high jant ve stepne farkları düşünce yanılıyor olabilirim)

yay 760

5,8 medya 1000                                       

Tekrar zam gelecek ve 1.4 highline'a zam oranı biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum malum 6,5 medya standart olacak.

totalde 6000tl gibi bir fark olacak. tabi buna en başta bağımsız süspansiyon olmak üzere, tüm opsionları açık araç alacağım. değer mi aslında değer diye düşünüyorum.

2.el konusuna gelirsek 1.4 highline ekstra uled ve sunroof'lu makineler var sadece durban eksik onu da sineye çekeriz artık fakat uçuk rakamlar istiyorlar malım değerli modunda hepsi arkadaşların  :)
Arada kalmanız çok doğal :)

Canlı destekten araç sorun her gün bence.

1.4 highline + cam tavan + durban + uled yakalama ihtimaliniz var.

Şans güler yakalarsanız havada kapın :)

5.8 medyalar 6.5 ile değişiyor o fiyat farkı 1.2 yi daha fazla etkiler ;)

Bu opsiyonlar ile ben 1.4 taraftarıyım. 2 opsiyon kıssanız 1.2 derim.

losthell dedi:
@yusuf @silvershadow

yay 760

5,8 medya 1000                                       

Yanıt kısa öz olsun derseniz Highline.

Eğer alabilme gücünüz varsa şimdi yatıracağınız depozitoyu bundan yıllar sonra aracınızı satmaya karar verdiğinizde geriye almak isterseniz elbette.

Hatta ısrar edeceğim spor süspansiyon yerine DCC...

Nedir veya neden sorusunun yanıtını merak ederseniz işte burada

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/adaptif-sasi-kontrolu-'dcc'-ve-surus-profili-secme-(pdd)/

Hesaplaması ise şöyle olacak...

Elbette kendinize özgü nedenleriniz veya bir üst limitiniz olabilir ve "spor süspansiyon isterim, DCC istemem" derseniz toplam tutardan 1.883 TL düşmelisiniz.

Ancak alırsanız bana muhtemelen 1883 kere dua edebilirsiniz...

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Highine................................................................................................71.100 TL

Bi-Xenon farlar ve U LED gündüz sürüş farları .................................................................................  1.605 TL

Panoramik cam tavan...  3.100 TL

Durban Jantlar...  1.900 TL

DCC...  2.652 TL

Tam boy Alüminyum stepne Tutardan düşülecektir ..........................................................................    -482 TL

17" Dijon Alüminyum Jantlar 7JX17_Lastikler 225/45 R17(Tutardan düşülecektir ).................    - 539 TL 

Yer Tasarruflu Stepne...     118 TL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Liste Fiyatı:... 79.454 TL

oh demek istiyorum. 26 günden sonra volkswagenim.com'a girdim ve...

siparişiniz üretim aşamasında. ;D

Hayırlı olsun hocam benimki hâlâ üreticiye iletildi. Çıldırmak üzereyim :(

maniax dedi:

eyo_men dedi:
Hayırlı olsun hocam benimki hâlâ üreticiye iletildi. Çıldırmak üzereyim :(

16 nisan...iletildi

8 mayıs...planlandı

4 haziran...üretimde

buna göre oranlayabilirsiniz aslında. ama belli de olmaz. bekleme süreleri değişken. belki sizin aracı da fabrika tatile girmeden aradan çıkarıverelim derler.  :)

@maniax valla boyuna oranlıyorum zaten bişey olduğu yok  8D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt