Yoldaki araç durumu

silvershadow dedi:
Gemiye binmiş bizimki  :D s=captain

Bekleyen arkadaşlar gemimiz muhtemelen Neptune thalassa. Destinasyon efesan, vehicle carrier diyo. Tahmini varış 16.6.15. Su an Yunanistan civarında
Değerli Hocam Gözünüz aydın...

Şu anda çanakkale boğazının açıklarında... 17 knot hızla size geliyor..

iPad den resim yukleyemedim yoksa süper caps almıştım. Hocam inanılmaz heyecanlandım. Sanki sevgilim geliyo yurtdışından. :D bir anda gelişti hersey. Üretildikten sonra her asama çok kısa sürdü. Gemi 3 günde tr ye geldi

Gözünüz aydın, darısı başımıza.

Benim araç gemiye yetişemedi 1.2 motor olduğundan heralde  :D

alper32 dedi:

Hocam nasıl ya. Limana sevke cikti da gemiyi mi kaçırdı? Daha vwim.com gincellenmemistir sizde belki

maniax dedi:

Hocam nasıl ya. Limana sevke cikti da gemiyi mi kaçırdı? Daha vwim.com gincellenmemistir sizde belki
Kontrol ettim hala lima sevk aşamasında. Sanırım diğer gemiye kaldı benim araç. Bu da en az 10 gün demek.

alper32 dedi:

Kontrol ettim hala lima sevk aşamasında. Sanırım diğer gemiye kaldı benim araç. Bu da en az 10 gün demek.
Hay Allah ya. Neyse az daha sabır size artik

blackfear13 dedi:
22 mayısta sipariş verdim o günden bu yana hiç haber yok.. ne bayi beni aradı ne de ben bayiyi aradım.  8| bir sorun mu  var acaba? 25 gün oldu bu araç üretime girmedi mi hala? bayramdan sonra geleceğini tahmin ediyordum herhalde yetişmeyecek X(
Siparişi 09.05.2015 de verip bekleyenler var :eek: Araç halen üretime planlandı diye gözüküyor. Sanki benim aracı baştan tasarlayacaklar. s=s17 Bugün 38. gün.

hgunaydin dedi:
22 mayısta sipariş verdim o günden bu yana hiç haber yok.. ne bayi beni aradı ne de ben bayiyi aradım.  8| bir sorun mu  var acaba? 25 gün oldu bu araç üretime girmedi mi hala? bayramdan sonra geleceğini tahmin ediyordum herhalde yetişmeyecek X(
Siparişi 09.05.2015 de verip bekleyenler var :eek: Araç halen üretime planlandı diye gözüküyor. Sanki benim aracı baştan tasarlayacaklar. s=s17 Bugün 38. gün.
Değerli Hocam;

Eskiden siparişten sonraki 90 günün altında olmayan teslim süreci artık Ortalama 47 ila 60 gün arasında gerçekleşiyor.

Bana kalırsa bu gemide olabilir. Değilse 15-20 gün sonra elinizde olacak demektir.

Sitede gördüğünüz bilgiler güncel olmayabiliyor. fikir vermesi açısından  süreler şöyle

2 Mart Sipariş

12 Mart Siparişiniz Üretici Firmaya İletildi

19 Mart Aracınız Üretime Planlandı

30 Mart Aracınızın Üretimi tamamlandı

3 Nisan Aracınız fabrikadan limana sevk edilmek üzere bekliyor

14-15 Nisan Yetkili satıcınızla iletişime geçin

20 Nisan Bayiye geliş..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

ben 22  temmuz a razıyım (60 güne yani). ancak agustosu bulup da bir zam daha yerse diye korkuyorum. çok çok olsun hadi temmuzun son haftası olsun ama daha fazla olmasın. mevcut aracımı da sattım zam yapmasınlar diye elim yüreğimde  bekliyorum. ayrı bir heyecanda bundan yaşıyorum..  s=s15

blackfear13 dedi:
@silvershadow

ben 22  temmuz a razıyım (60 güne yani). ancak agustosu bulup da bir zam daha yerse diye korkuyorum. çok çok olsun hadi temmuzun son haftası olsun ama daha fazla olmasın. mevcut aracımı da sattım zam yapmasınlar diye elim yüreğimde  bekliyorum. ayrı bir heyecanda bundan yaşıyorum..  s=s15
Bu saatten sonra zam geleceğini sanmıyoruz. Murat hocam diyorsa gelmez diye dinlemek lazım :)

Siparişi sizin vermeniz değil üreticiye iletilmesi önemli. Üreticiye iletildikten sonraki süreçte çok fazla gecikme olmuyor. Süreler hemen hemen aynı.

ercanerten dedi:
@maniax hocam siparişinizi ne zaman vermiştiniz?
16 nisanda almanyaya iletilmişti. 8 Mayıs planlandı. 4 Haziran üretimde. 6 Haziran limana sevk. 13 Haziran gemiye binmiş, 16 Haziran İzmit'e geldi

Benim siparişimde 21 Mayıs üretime planlandı, daha bir gelişme yok. Her sabah bir heyecan bakıyorum ama hep hüsran:)

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Eskiden siparişten sonraki 90 günün altında olmayan teslim süreci artık Ortalama 47 ila 60 gün arasında gerçekleşiyor.

Bana kalırsa bu gemide olabilir. Değilse 15-20 gün sonra elinizde olacak demektir.

Sitede gördüğünüz bilgiler güncel olmayabiliyor. fikir vermesi açısından  süreler şöyle

2 Mart Sipariş

12 Mart Siparişiniz Üretici Firmaya İletildi

19 Mart Aracınız Üretime Planlandı

30 Mart Aracınızın Üretimi tamamlandı

3 Nisan Aracınız fabrikadan limana sevk edilmek üzere bekliyor

14-15 Nisan Yetkili satıcınızla iletişime geçin

20 Nisan Bayiye geliş..
Murat Hocam,

Ben bayramdan önceye razıyım. 30 Haziran itibariyle işimden ayrılacağım için şirket aracını teslim etmem gerekiyor. Dolayısıyla temmuz başı acil araca ihtiyacım var. Eğer ağustos ayına sarkarsa başka çözüm arayışına gireceğim. Ya siparişini iptal edenlerden bir tanesini alacağım yada başka markalara yöneleceğim.

Sizi yakalamışken bir hususu daha danışmak isterim.

Araç zamları ile beraber kafam biraz karıştı. Siz ve arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Eğer aracı temmuz ayında temin edemezsem iki alternatifim var. Birincisi Ford Focus 1.5. TDCİ Powershift  Titanium. Diğeri ise Audi A3 Sportback 125 BG Atraction.

Özellikle Focus kafamı kurcalıyor. Hem dizel (ki ben 15.000 km arası yol yaparım diye öngörüyorum 1 yılda) hemde donanım olarak gayet dolu. Tabi golfümde (ki halen benim değil X( ) olmayan panaromik cam tavan ve xeon farlar focusta yok.

Sözün özü max bütçem 80.000 TL idi. Ama zamlar ile rakam 85.000 ine doğru gidiyor. Çok para çokk:)

@hgunaydin

Hocam 15.000km geçmiyorsanız 1.4 TSİ bakın derim ben. Hem performansından memnun kalırsınız hem de sessizliğin keyfini çıkarırsınız. hem de hazır araç bulma şansınız artar.

Geri
Üst Alt