Yoldaki araç durumu

hgunaydin dedi:
Murat Hocam,

Ben bayramdan önceye razıyım. 30 Haziran itibariyle işimden ayrılacağım için şirket aracını teslim etmem gerekiyor. Dolayısıyla temmuz başı acil araca ihtiyacım var. Eğer ağustos ayına sarkarsa başka çözüm arayışına gireceğim. Ya siparişini iptal edenlerden bir tanesini alacağım yada başka markalara yöneleceğim.

Sizi yakalamışken bir hususu daha danışmak isterim.

Araç zamları ile beraber kafam biraz karıştı. Siz ve arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Eğer aracı temmuz ayında temin edemezsem iki alternatifim var. Birincisi Ford Focus 1.5. TDCİ Powershift  Titanium. Diğeri ise Audi A3 Sportback 125 BG Atraction.

Özellikle Focus kafamı kurcalıyor. Hem dizel (ki ben 15.000 km arası yol yaparım diye öngörüyorum 1 yılda) hemde donanım olarak gayet dolu. Tabi golfümde (ki halen benim değil X( ) olmayan panaromik cam tavan ve xeon farlar focusta yok.

Sözün özü max bütçem 80.000 TL idi. Ama zamlar ile rakam 85.000 ine doğru gidiyor. Çok para çokk:)
1.4 konusunda ısrarınız yoksa...

Hazır 1.2 TSI ve dolu araç vardır mutlaka.

Şu anda gümrükten geçenler değil de bir sonraki gemiyle Temmuz'un ilk haftası gelecek araçlardan bulunabilir.

Sipariş verdiğim tarihte araç %4,5 indirimle 82000 TL idi. Araç sanırım Türkiye'ye indi ve bugün st ile bir görüşme yaptım. Malum zamlardan sonra son fiyat olarak %5 indirimle 86300 TL fiyat aldım. Vazgeçme konusunda da çok kararsızım. Arabayı kesin olmamakla birlikte önümüzdeki yıl satışa çıkarma ihtimalim var. Sizce ne kadar bir değer kaybım olabilir?

ercanerten dedi:
Sipariş verdiğim tarihte araç %4,5 indirimle 82000 TL idi. Araç sanırım Türkiye'ye indi ve bugün st ile bir görüşme yaptım. Malum zamlardan sonra son fiyat olarak %5 indirimle 86300 TL fiyat aldım. Vazgeçme konusunda da çok kararsızım. Arabayı kesin olmamakla birlikte önümüzdeki yıl satışa çıkarma ihtimalim var. Sizce ne kadar bir değer kaybım olabilir?
Kesinlikle aldığınız fiyata satarsınız.

@silvershadow hocam önümüzdeki yıl bu tarihlerde benim alacağım aracın -iyi senaryo çerçevesinde- 0 km'sinin 89000 TL olduğunu varsayalım. 86000 verip ikinci el alır mısınız?

@silvershadow

Hocam az once St aradi ve 20 haziranda tr de olacağını söyledi aracin. Biz dün baska gemiye mi baktık acaba?

silvershadow dedi:
Murat Hocam,

Ben bayramdan önceye razıyım. 30 Haziran itibariyle işimden ayrılacağım için şirket aracını teslim etmem gerekiyor. Dolayısıyla temmuz başı acil araca ihtiyacım var. Eğer ağustos ayına sarkarsa başka çözüm arayışına gireceğim. Ya siparişini iptal edenlerden bir tanesini alacağım yada başka markalara yöneleceğim.

Sizi yakalamışken bir hususu daha danışmak isterim.

Araç zamları ile beraber kafam biraz karıştı. Siz ve arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Eğer aracı temmuz ayında temin edemezsem iki alternatifim var. Birincisi Ford Focus 1.5. TDCİ Powershift  Titanium. Diğeri ise Audi A3 Sportback 125 BG Atraction.

Özellikle Focus kafamı kurcalıyor. Hem dizel (ki ben 15.000 km arası yol yaparım diye öngörüyorum 1 yılda) hemde donanım olarak gayet dolu. Tabi golfümde (ki halen benim değil X( ) olmayan panaromik cam tavan ve xeon farlar focusta yok.

Sözün özü max bütçem 80.000 TL idi. Ama zamlar ile rakam 85.000 ine doğru gidiyor. Çok para çokk:)
1.4 konusunda ısrarınız yoksa...

Hazır 1.2 TSI ve dolu araç vardır mutlaka.

Şu anda gümrükten geçenler değil de bir sonraki gemiyle Temmuz'un ilk haftası gelecek araçlardan bulunabilir.
Murat Hocam 1.2 düşünmüyorum. Ayın sonu gibi aracın parasını denkleştireceğim inşallah. Sonra günlük araç stoklarını takip edip uygun olan araca almayı düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur.

ercanerten dedi:
@silvershadow hocam önümüzdeki yıl bu tarihlerde benim alacağım aracın -iyi senaryo çerçevesinde- 0 km'sinin 89000 TL olduğunu varsayalım. 86000 verip ikinci el alır mısınız?
Değerli Hocam,

1 ocak 2014 te 58.400 TL ye satın aldığım imzamdaki araç bugün  sıfır Km.si ve aynı  donanımla  68.000 'ı buluyor. Modeline göre düşük sayılabilecek rodajı tamamlanmış ve hiç beklemeden, sadece elle yıkanmış, içerisinde değil sigara içmek  şu hariç hiç bir şey içilmemiş ve değil bir şeyler yemek, gıda paketi ambalajı dahi içerisinde açılmamış, hatta ve hatta içerisinde değil kötü  söz  söylemek kötü bir söz dahi akıldan geçirilmemesi, mutluluk veriyor olmasından ötürüdür ve bu nedenle bir de önüne gelene  yol verilip gülücükler dağıtılmıştır.

7600 km de ve temiz olunca normalde 62.500 ken;  bu özellikleri nedeniyle 1500 lira eklenince  64.Bine satılabilir.

Burada 0 km. 1.  TDI manuel Highline alıp 6 ay sonra 3 bin lira kârla satan kişi var şu an üyelerimiz arasında...

Moderatör tarafında düzenlendi:
silvershadow dedi:
@silvershadow

Hocam az once St aradi ve 20 haziranda tr de olacağını söyledi aracin. Biz dün baska gemiye mi baktık acaba?
Bana kalırsa gümrükten çıkış ve bayiye ulaşma süresini eklemiştir.
bence de öyle. ne dediği tam net değildi. 20sinde gelecek gemi dedi, 4-5 gün gümrük sürer dedi. pazartesi işlemlere başlayabiliriz dedi. bugün bütün neptune lines gemilerini aradım da bize doğru yola çıkan veya koper'den kalkacak gemi yok.  :mad:

21 mayıs ta üretime planlanan aracım bugün üretim aşamasına geçti. Bayram öncesine yetişir diye umuyorum.

Nihayet 42 gün sonra üretime planlayabildiler  s=s19 8| :-

Teşekkür ederim @yusuf hocam :) Tanıdık da olsa arada arayıp fırça çekmek gerekiyor yoksa ülkede kimse dürtmeden bişey yapmıyor  >: Doğuşoto'yla iletişime geçmiş, araç gelecek hafta planlanacak olarak gözüküyordu. İşe bakın ki ne hikmetse ben atarlandıktan sonra ertesi gün planlandı  8| s=s15

yusuf dedi:

Geri
Üst Alt